Lottning & Kontaktuppgifter

Lottningen är klar och vi spelar även i år med fyra pooler varav två pooler innehåller fyra lag och övriga innehåller tre lag.
Det är det första laget i varje pool som är utsedd hemmaklubb. Det är ledaren för det laget som är tävlingsledare i playoff I om inte klubben utser annan tävlingsledare.

Kontaktuppgifter till lagledarna finns här:

Klubb som är anmälda: Lagledare: Epostadress lagledare: Telefonnummer lagledare:
Djursholms Golfklubb Erik Algulin erik.algulin@dgk.nu 0706905250
Haningestrand Peter Jonsson peter.jonsson@cygate.se 076-7626223
Haninge Golfklubb Lars Bjurström lars.bjurstrom@pgasweden.com 0733688344
Saltsjöbadens GK Fredrik Bengtsson fredrik@batejj.com 0708100340
Österåkers GK Christina Nordlund christina-nordlund@telia.com 070-5214291
Lidingö Golfklubb Erik Centerlind erik.centerlind@gmail.com 070 - 850 88 12
Stockholms GK (lag 1) Alexander Throne-Holst alexander.throne-holst@unilever.com 070 973 72 76
Stockholms GK (lag 2) Magnus Billfalk magnus.billfalk@bbtools.com 070 696 07 04
Wermdö Golf & Country Club Johan Blomqvist joblo.johan@gmail.com 0702385735
Viksjö GK Philip Robinson tranare@viksjogk.se 0709946976
Bro Bålsta GK Michael Jansson Micke67@gmail.com 0723-150798
Täby GK Björn Gryding bgryding@gmail.com 070-2594507
Waxholms GK Pernilla Hemmingsson junior@waxholmsgolfklubb.se 0733-600808
Ågesta gk Pelle Ericsson pelleericsson17@gmail.com 0706076027